Lajme

0 78

Tetë persona janë arrestuar pasi dyshohet se kanë joshur dhe mashtruar qytetarët e ndryshëm nga Gjermania përmes platformave online “call center”.
0 51

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 93

Komuna e Prizrenit, si komunë përfituese në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal - PZHR 2021 për projekte të investimeve kapitale, do...
0 60

Institucionet kompetente shëndetësore në Kosovë në muajin shkurt kanë hartuar Planin shtetëror të vaksinimit kundër COVID-19, i cili është i ndarë në...
0 79

Nesër, me fillim prej orës 20:45, Kosova do të luajë kundër Spanjës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.
0 53

Të gjitha institucionet arsimore parauniversitare nga e hëna do të kenë pushim njëjavor. Ky vendim u mor sot në...
0 74

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...