Lajme

0 55

Drejtoria e Shërbimeve Publike (DSHP) njofton se pas një periudhe të stërgjatur dyvjeçare të procedurave të prokurimit, që nga fillimi i muajit...
0 54

Policia e Kosovës është duke vazhduar gjobitjen e qytetarëve për mosrespektim të masave anti-covid.Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës...
0 66

Një video e rrallë tregon se si zhvillohej jeta në Kosovë para 56 vjetëve.Jeta e përditshme, puna, loja e dasma,...
0 47

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një person pasi kishte kanosur fizikisht një punëtor të KEDS-it.Në raportin e PK-së thuhet se viktima...
0 41

Një fëmijë dyvjeçar nga fshati Bokshiq i Pejës është dërguar pa shenja jete në Spitalin Rajonal të Pejës nga prindi i tij.Ky...
0 41

Një punonjës në një laborator është ankuar në Polici se pronari i një laboratori tjetër po falsifikon testet për Covid-19.Nga mashtrimi me...
0 58

Shkencëtarët e kompanisë BioNTech Ugur Shahin dhe Ozlem Tureci e cila fituan garën për prodhimin e vaksinës së parë kundër koronavirusit, deklaruan...
0 89

Fakulteti i Inxhinierisë Mekanike ka njoftuar se ka ndërruar jetë asistentja e këtij fakulteti, Qendresa Bresa.Fakulteti i Inxhinierisë Mekanika ka ngushëlluar familjen...
0 59

Kosova është renditur e 33-ta në gjithë botën në Indeksin Global të Lumturisë, që e ka përpiluar Organizata e Kombeve të Bashkuara.Ndërsa...