Lajme

0 210

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Lituanisë në miqësore. Golin për 4 me 0 e...
0 212

Na paska lan Luani i KosharesKomandant Esat KrasniqiQofsh nga t‘parajsës La Cat! I lehte te qofte dheu i Kosovës që e deshte...
0 92

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar versionin zyrtar të vaktisë së Ramazanit për regjionin e Kosovës
0 74

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se takimi me Vjosa Osmanin, ka qenë i frytshëm. “Ne sot kemi...
0 79

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 78

Përllogaritja verore e kohës fillon të dielën 28 mars, me çka akrepat e orës do të lëvizin një orë përpara.Përndryshe edhe Qeveria...
0 94

Një veturë është vetaksidentuar në fshatin Gjonaj të Hasit.Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitëses.Një pasagjer ka marrë lëndime trupore.“Është raportuar...
0 79

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kabinetin qeveritar ka nisur ditën e dytë të punës në krye të Qeverisë duke...