Home Lajme KOSOVË Deputeti nga Prizreni Hajrullah Çeku pritet të jetë ministër në Qeverinë Kurti

Emra të rinj pritet t’i bashkohen kabinetit të Qeverisë së Albin Kurtit. Njëri prej tyre është edhe Hajrullah Çeku.

Rtv Besa mëson se prizrenasi, që në zgjedhjet e 14 shkurtit mori 17.674 vota, pritet të jetë pjesë e ekzekutivit.

Ndonëse s’është bërë publike ende, burime tona tregojnë se Çeku sipas gjitha gjasave do ta drejtojë Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Ndryshe, ai më parë ishte zëvendës ministër në Qeverinë e Edi Ramës, në Shqipëri. Ai për një kohë drejtoi dikasterin e Turizmit.