Home Lajme KOSOVË Distrie Krasniqi është e madhe, ngriti flamurin e Kosovës mbi atë të...

Distrie Krasniqi arriti ta fitoi medaljen e artë në “Grand Slamin e Budapestit”, pasi mposhti në finale argjentinasen, Pareto.Xhudistja jonë nuk e lëshoi këtë mundësi, dhe sot ia siguroi Kosovës edhe një tjetër medalje të artë, shkruan IndeksOnlineNdërkaq, në podium është ngritur flamuri i Kosovës mbi atë të Serbisë e Argjentinës.Kujtojmë se kjo medlaje e Distries është e 15’për të në karrierë.