Home Lajme BOTË Donald Trump dhe gruaja e tij rezultojnë pozitivë me COVID-19

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se së bashku me Melania Trump janë infektuar me COVID-19.Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump kanë provuar pozitivisht për koronavirusin, ka njoftuar presidenti i SHBA-së nëpërmjet një postimi në Twitter.Testi pozitiv i Trump vjen vetëm disa orë pasi Shtëpia e Bardhë njoftoi se ndihmësja e Hope Hicks ishte pozitive për COVID-19 pasi udhëtoi me presidentin disa herë këtë javë.Trump u pa për herë të fundit nga gazetarët që u kthyen në Shtëpinë e Bardhë të enjten në mbrëmje dhe dukej se ishte në gjendje të mirë shëndetësore.Trump është 74 vjeç, duke e vënë atë në rrezik më të lartë të komplikimeve serioze nga një virus që tani ka vrarë më shumë se 200,000 njerëz në të gjithë vendin.“Sonte, @FLOTUS dhe unë testuam pozitivisht për COVID-19. Ne do të fillojmë procesin e karantinës dhe rikuperimit menjëherë. Ne do ta kalojmë këtë BASHK! ” Trump shkroi në Twitter.Trump njoftoi të enjten vonë se ai dhe zonja e parë Melania Trump po fillonin një “proces karantine” pasi Hicks u infektua me virusin, megjithëse nuk ishte e qartë se çfarë përfshinte kjo.Mund të duhen ditë që një infeksion të zbulohet nga një test.