Home Lajme Edi Rama publikon projektin e Portit të Durrësit, investim miliardësh nga Arabët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar projektin e Portit të Durrësit.Rama thotë se Porti i Durrësit është një prej porteve më të mëdha turistike të Mesdheut.“MIRËMËNGJES 😊 dhe me maketin e sapopërfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, për transformimin e Portit të Durrësit në një prej porteve më të mëdha turistikë të Mesdheut, ju uroj një javë të mbarë🙏”, ka shkruar Rama.