Home Lajme KOSOVË Fillon takimi i parë Kurti-Vuçiq

Tashmë ka filluar takimi trepalësh i Albin Kurtit, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësuesit evropianë.

Takimi i tyre vjen pas takimeve të ndara që patën Lajçak dhe Borrell me Kurtin dhe Vuçiqin.

Kurtin në takim po e shoqëron zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ndërkaq Vuçiqin, ministri i Jashtëm, Nikola Selakoviç.