Home Lajme KOSOVË Fitore e thellë e Kosovës ndaj Lituanisë me 4 – 0

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Lituanisë në miqësore.

Golin për 4 me 0 e shënoi Besar Halimi në minutën e 78’të.

Tre golat tjerë për ‘Dardanët’ i shënuan: Vedat Muriqi dhe Arbër Zeneli (dy gola).