Home Lajme KOSOVË Kryeministri Kurti mesazh futbollistëve kosovarë: Mos lejoni që asgjë t’ju shpërqendrojë, na...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka motivuar futbollistët e kombëtares para ndeshjes me Spanjën.Kryeministri Kurti, ka thënë se është i ngazëllyer me kombëtaren e Kosovës si dhe poashtu ndau disa fjalë edhe për kombëtaren e Shqipërsië që luan sot