Home Lajme KOSOVË Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci e uron Joe Biden: Me ty, SHBA...

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka uruar Joe Biden pas miratimit të Kongresit amerikan për president të SHBA’ve.Lladrovci ka thënë se me Bidenin në krye, SHBA’ja do të jetë më e sigurt.Ai tutje ka thënë se barazia gjinore si nismë e Administratës Biden është një fillim i mbarë.Postimi i plotë:Përgëzime të sinqerta për kombin e madh amerikan, me rastin e emërimit të mikut të çmuar të lirisë së Kosovës, Joe Biden, president i ShBA-së.Bota me Bidenin në kry të ShBA-së, do të jetë më e sigurtë, më e drejtë dhe më e mirë.Barazia gjinore është argument i fillimit të mbarë të këtij misioni për një botë më të mirë!