Home Lajme KOSOVË Lajm i mirë: Edhe sot asnjë i vdekur dhe vetëm 46 të...

Kosova as sot nuk ka shënuar asnjë viktimë si pasojë e infektimit me Cobid 19.Kjo u bë e ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.E gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë paraqitur edhe 46 raste të reja me Covid 19.“Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covid 19, si dhe një numër relativisht më ulët sa i përket të të infektuarve, ku nga 580 teste, 46 kanë rezultuar pozitiv”, ka deklaruar Zemaj.