Home Lajme Mjeku i Spitalit të Prizrenit e fiton betejën me Covid-19

Anesteziologu i Spitalit të Prizrenit, dr. Shaban Kalanderi ka fituar betejën me Covid-19.Ai ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.Lajmin për shërimin e Kalenderit e ka bërë të ditur drejtori i spitalit, dr. Afrim Avdaj.“I lumtur që u ktheve në mesin tonë dhe familjes, Dr.Shaban Kalanderi”,shkruan Avdaj.“Pas 4 jave trajtimi në Reanimacion, sot bashkërisht po e shoqërojmë për në shtëpi, Dr. Shabanin, duke i dëshiruar rikthim sa më të shpejtë në betejën tonë të përbashkët kundër pandemisë Covid-19”.Avdaj ka falënderuar stafin mjekësor për kujdesin që kanë treguar për Kalenderin.Kalenderi është vëllai i ish-drejtorit të Spitalit të Prizrenit, Myzafer Kalenderi, i cili muajn e kaluar e humbi betejën me Covid-19