Home Lajme KOSOVË Mushtisht, një person godet me veturë xhaminë e fshatit dhe e lë...

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 13:30, në fshatin Mushtisht të Suharekës ka ndodhur një ngjarje e pazakontë.

Një person i panjohur ka goditur me veturë objektin e xhamisë, transmeton Indeksonline.

Sipas raportit të Policisë, i dyshuari e ka lënë veturën aty dhe ka ikur në drejtim të panjohur.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse policore.