Home Lajme KOSOVË Pak para iftarit, hajnat vodhën në një xhami në Gjilan 600 euro!

Në raportin 24 orësh të policisë së Kosovës është raportuar për një vjedhje të rëndë në Gjilan.

Rreth orës 17:40 disa persona dyshohet të kenë vjedhur 600 euro në një xhami, shkruan IndeksOnline.

“VJEDHJE E RËNDË

Rr. Fadil Jakupi, Gjilan 16.04.2021 – 17:40. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a të panjohur kanë depërtuar brenda objektit të xhamisë dhe nga kasaforta kanë vjedhur 600 (gjashtë qind) € para”, njofton policia e Kosovës.