Home Lajme KOSOVË Policia shqiptoi mbi 4 mijë tiketa për mosrespektim të Ligjit antiCOVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 59.304 raste nga 227.482 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.482 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 195 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 51.713 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.109.Ndërkaq, në shtatë ditët e fundit, Policia e Kosovës në tërë territorin e vendin ka shqiptuar çdo ditë gjoba, qytetarëve të cilët e kanë shkelur ligjin antiCOVID-19, ku gjithsej për një javë janë shqiptuar plotë 4 mijë e 214 gjoba.

Kështu thonë të dhënat e publikuara çdo mëngjes në faqen e Policisë së Kosovës në Facebook.

Ndryshe, IKSHPK në vazhdimësi bën thirrje për respektim të masave antiCOVID-19.