Home Lajme KOSOVË Presidentja e KE paralajmëron ardhjen e vaksinës anti-COVID në Kosovë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, thotë se ka biseduar me kryeministrin Albin Kurtin për shpërndarjen e vaksinave anti-COVID në Kosovë.

Ajo në “Twitter” ka njoftuar se Komisioni Evropian do financojë procesin e vaksinimit për punonjësit shëndetësor dhe njerëzit më në nevojë.

“Së bashku do ta tejkalojmë pandeminë”, tha ajo.