Home Lajme KOSOVË Prizrenasi përleshet me hajnin që i hyri në lokal

Një rast i vjedhjes grabitqare është raportuar dje në Prizren.Policia e Kosovës ka thënë se viktima mashkull kosovar ka raportuar se në lokalin në të cilin ka qenë duke punuar, një i dyshuari i panjohur i moshës rreth 30 vjeçare kishte grabitur arkën e parave dhe gjatë ballafaqimit me të, viktima kishte pësuar lëndime.Viktima kishte vrapuar pas te dyshuarit me qëllim që ta ndal, mirëpo i dyshuari e kishte kanosur duke e paralajmëruar se posedonte thikë me vete.

I dyshuari nga arka kishte vjedhur 250€ dhe arkën e kishte hedhur dhe ishte larguar në drejtim të panjohur. Rasti është duke u hetuar.