Home Lajme KOSOVË Qielli i Kosovës mbushet me objekte të panjohura, dyshohet te jenë satelit...

Qielli i Kosovës mbrëmë është mbushur me objekte të panjohura.

Sipas raportimeve, dyshohet që janë satelitet të kompanisë amerikane “Space X”, transmeton Indeksonline.

Ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar nga kompania amerikane në lidhje me këtë.

Vlen të theksohet se edhe në të kaluarën, “Space X” kishte lëshuar satelitat mbi qiellin e Kosovës dhe të regjionit.

Indeksonline ka arritur të siguroj pamje nga momenti kur objektet e panjohura kanë lëvizur mbi qiellin e Kosovës