Home Lajme Vajza nga Prizreni largohet nga shtëpia, babai thotë se është hera e...

Një vajzë në Prizren largohet nga shtëpia për të dytën herë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se babai i saj ka raportuar se vajza e tij ka shkuar në shkollë dhe pas orarit të mësimit nuk ishte kthyer në shtëpi, pra kjo është hera e dytë e largimit të saj.

“Prizren 11.03.2021-14:20. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vajza e tij, femër kosovare kishte shkuar në shkollë dhe pas orarit të mësimit nuk ishte kthyer në shtëpi, kjo është hera e dytë e largimit të saj. Njësit policore janë duke e hetuar rastin”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.