Home Lajme KOSOVË Vedat Muriqi në Lazio, arrihet përfundimisht marreveshja mes dy klubeve

Sipas burimeve të gazetarit sportiv Arlind Sadiku, Lazio ka rritur ofertën për Vedat Muriqin në 20 milione euro me gjithe bonuse dhe Fenerbahçe është pajtuar. Sulmuesi kosovar do të nënshkruaj kontratë 5 vjeçare me ekipin Italian. Muriqi tani pret që të fluturoj drejt Romës dhe gjatë ditëve në vijim Lazio do ta zyrtarizoje transferimin e tij.