Home Lajme KOSOVË Vetaksidentohet një veturë në Gjonaj të Hasit

Një veturë është vetaksidentuar në fshatin Gjonaj të Hasit.

Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitëses.

Një pasagjer ka marrë lëndime trupore.

“Është raportuar se e dyshuara femër kosovare duke drejtuar automjetin e saj nga pakujdesia ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar jashtë rruge. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar një mashkull kosovar (pasagjer ) i cili ka pranuar trajtim mjekësor. Rasti vazhdon të hetohet”, njofton Policia e Kosovës.